brzuch-odchudzanie

sposoby na piękny brzuch ...

Ćwiczenia na brzuch

Podciąganie nóg do klatki piersiowej

To ćwiczenie na dolną część brzucha. Kładziemy się na plecach, nogi uginamy w kolanach i blokujemy stopy (wsuwamy je na przykład pod łóżko). Następnie wykonujemy skłony, dociągając kolana do klatki piersiowej.

Dociąganie barku do kolana

Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha. Kładziemy się na plecach. Jedną nogę zginamy w kolanie. Stopę zaś drugiej, opieramy o ugięte kolano i staramy się dociągnąć do niej bark.

Unoszenie nóg

Kładziemy się na podłodze. Wyprostowane nogi unosimy do góry tak, by tworzyły kąt 45 stopni z tułowiem. Następnie opuszczamy nogi, ale tak by nie dotknąć ziemi.

Unoszenie nóg z ugięciem kolan

Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami, rękami pod pośladkami, dłońmi spoczywającymi płasko na podłodze. Podnieś głowę i ramiona kilkanaście centymetrów nad podłogę i trzymaj je w takiej pozycji przez cały czas wykonywania ćwiczenia. Podnieś nogi, ugnij kolana i staraj się przyciągnąć je jak najbliżej do głowy. Wyprostuj ponownie nogi i obniż je tak żeby nie dotknęły podłogi.

Unoszenie prostych nóg

Połóż się płasko na plecach, z rękami pod pośladkami i dłońmi zwróconymi do podłogi dla podparcia. Wyprostuj mocno nogi i unieś je oraz głowę kilka centymetrów nad podłogę. Trzymając nogi prosto unieś je jak najwyżej umiesz w górę, po czym opuść je z powrotem, ale tak, by nie dotknęły podłogi

Naprzemienne podciąganie kolan

Połóż się na plecach, podeprzyj się na łokciach, wyprostuj nogi przed sobą i unieś je kilka centymetrów nad podłogę. Przysuń prawe kolano jak najbliżej głowy; lewa noga w tym czasie pozostaje prosta i uniesiona tuż nad podłogą. Podciągnij lewe kolano do głowy jednocześnie wyprostuj prawą nogę do jej pozycji wyjściowej. Ćwicz tak zmieniając nogi, podciągając jedno kolano do głowy, z jednoczesnym prostowaniem drugiej nogi. Jedno pełne powtórzenie składa się z przyciągnięcia po kolei, najpierw prawego, potem lewego kolana.

Naprzemienne wymachy nóg

Połóż się na podłodze z rękami pod pośladkami i dłońmi w dół - dla podparcia. Wyprostuj nogi i unieś stopy i głowę lekko nad podłogę. Trzymając nogi prosto podnieś lewą jak najwyżej umiesz. Prawa noga nie zmienia położenia. Z tej pozycji, jednocześnie podnieś prawą nogę i opuść lewą do pozycji wyjściowej.

Skłon do ugiętych kolan w pozycji leżącej

Połóż się na plecach na podłodze. Załóż ręce za głowę, następnie przyciągnij jak najbliżej złączone kolana i zatrzymaj je w tej pozycji. Podnieś głowę i tułów i postaraj się zbliżyć je jak najbardziej do trzymanych nieruchomo kolan. Wytrzymaj w takiej pozycji przez chwilę, po czym ułóż tułów na podłodze. Głowa nie powinna się już znaleźć na podłodze aż do końca ćwiczenia.

Skrętoskłony do ugiętych kolan

Połóż się na plecach, ręce załóż za głową i podnieś stopy lekko nad podłogę. Trzymając prawą nogę prosto, zegnij lewe kolano i podciągnij je jak najbliżej głowy. Jednocześnie podnieś i skręć górną część ciała, starając się dotknąć prawym łokciem lewego kolana. Opuść się z powrotem, wyprostuj lewą nogę nie pozwalając jej dotknąć podłogi i podnieś prawe kolano, ponownie unosząc i skręcając tułów, starając się dotknąć kolana lewym łokciem.

Unoszenie kolan w leżeniu na boku

Połóż się na prawym boku, podpierając się na łokciu. Lewa noga jest wyprostowana, praw ugięta pod nią. Podciągnij lewą nogę, zginając ją w kolanie, i spróbuj dotknąć kolanem lewego ramienia. Wytrzymaj przez chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Zrób to samo dla drugiej nogi.

Unoszenie nóg w leżeniu na boku

Połóż się na lewym boku, z prawą nogą wyprostowaną, a lewą ugiętą pod nią dla równowagi. Podnieś prawą nogę prosto w górę od biodra, aż stopa będzie skierowana do sufitu; kolano cały czas proste. Gdy już podniosłeś nogę, jak najwyżej umiałeś, opuść ją powoli tak, żeby nie dotknęła drugiej nogi ani podłogi. Po dziesięciu powtórzeniach zrób to samo dla drugiej nogi.